Yeşilay'ın bağımlılıkla mücadele anlayışı çerçevesinde kurumsal stratejik plandaki hedef ve önceliklere uygun olarak geliştirilen Genç Yeşilay Mali Destek Programına ilişkin künye ve detaylar aşağıda belirtilmiştir.
 
Programın Amacı:
 
2016  Yılı Genç Yeşilay Mali Destek Programının amacı Yeşilay Kulüplerinin uygulayacağı hareketlilik projeleri ile önleme temelli yaklaşımlar çercevesinde gençlerin beceri potansiyellerinin ve sosyal sermayesinin bağımlılıklarla mücadeleye kanalize edilmesi ve gençlerin sağlıklı yaşama konusunda duyarlılığının artırılmasıdır.
 
Öncelikleri:
 
Öncelik 1: Hareketlilik projeleri ile bağımlılıkla mücadele alanındaki önleyici düzeyde iyi uygulama örneklerinin görülmesi, ülkemize transferine aracılık edilmesi ve uluslararası işbirliği imkanlarının arttırılması.
 
Öncelik 2: Yeşilay kulüpleri aracılığıyla Türkiye'deki iyi uygulama örneklerinin Ülke Yeşilaylarına aktarılması ve Ülke Yeşilay'larının kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesine katkı sağlanması.
 
Program Bütçesi ve Destek Tutarı:
 
Genç Yeşilay Mali Destek Programı toplam bütçesi 200.000 TL'dir. Bu kapsamda proje başına destek verilecek asgari ve azami tutarlar aşağıdaki gibidir.
 
- Asgari tutar: 7.500 TL
- Azami tutar: 15.000 TL
Başvuruda bulunacak projeler yukarıda yer alan destek limitleri dahilinde projelerinin %100'üne kadar destek talep edebilirler.
 
Uygun Başvuru Sahipleri:
 
Program kapsamında Üniversiteler uygun başvuru sahibi olarak belirlenmiştir. Başvuruda bulunacak projelerde başvuru sahibi üniversitede bulunan Üniversitedeki Yeşilay Kulübünün ortaklık zorunluluğu bulunmaktadır.
 
Son Başvuru Tarihi: 
 
Program son başvuru tarihi 16 Mart 2016 Saat: 17:00'dır. Bu tarih ve saatten sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
 
Detaylı Bilgi ve Açıklamalar:
 
Genç Yeşilay Mali Destek Programı hakkında detaylı bilgi ve açıklamalara program rehberinden ulaşılabilmektedir. Program başvuru formları da aşağıdaki linkte bulunmaktadır.
 
Başvuru Rehberi için
Başvuru Formu için
Bütçe Formu için
 
 

AYRINTILI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN 

Telefon:

0414 312 76 66 / Cep: 0533 026 06 14 

urfaprojeofisi@hotmail.com